Nagroda w konkursie Urzędu Marszałkowskiego – Zielone Lato 2018

Nagroda w konkursie Urzędu Marszałkowskiego – Zielone Lato 2018

Zielone lato 2018

Wiecie kto zdobył nagrodę w konkursie Urzędu Marszałkowskiego „Zielone Lato 2018”  w kategorii „Zagrody Edukacyjne” województwa warmińsko-mazurskiego?

TO MY- 😎 , bardzo szczęśliwi i pełni sił do dalszego odkrywania i pokazywania dawnego życia wiejskiego.

Konkurs Agro- Eko- Turystyczny „Zielone Lato” to jeden z najstarszych i najbardziej znanych konkursów w kraju, organizowanych z myślą o popularyzacji turystyki na obszarach wiejskich.

W ramach Konkursu „Zielone Lato” komisja konkursowa sprawdza m.in.: standard zakwaterowania i wyposażenia, jakość świadczonych usług rekreacyjnych, stan obiektów, a także możliwości żywienia gości i metody promocji poszczególnych obiektów.

– Z niektórymi spotykamy się już po raz kolejny – mówił podczas spotkania marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin – Chciałbym przede wszystkim pogratulować tej pasji, bo od tego rozpoczyna się stwarzanie propozycji dla gości. Prowadzenie agroturystyki musi być podyktowane własnym stylem życia. Ważna jest również odpowiednia baza, która objęta przecież szczególnymi rygorami.

Laureaci wybierani są spośród kilkudziesięciu zgłoszonych do konkursu obiektów w trzech kategoriach:
a) gospodarstwa gościnne – wypoczynek u rolnika (typowe gospodarstwa agroturystyczne),
b) gospodarstwa gościnne – wypoczynek na wsi (inne obiekty turystyczne działające na obszarach wiejskich Warmii i Mazur),
c) zagrody edukacyjne Warmii i Mazur.

Dziękujemy Urzędowi Marszałkowskiemu przyznającemu nagrodę, przede wszystkim komisji konkursu Zielone Lato, uczestnikom naszych zajęć i nieustająco zapraszamy do Pracowni Rzemiosł Dawnych w Łęczu.

kontakt do nas tu.