Zakończyły się warsztaty samoobrony w Elblągu

Zakończyły się warsztaty samoobrony w Elblągu

Warsztaty samoobrony w Elblągu

Zgodnie ze statystykami do 80% napadów dochodzi w jednym z trzech miejsc: blisko miejsca, w którym pracujemy, mieszkamy lub w miejscu, w którym często bywamy – droga do sklepu, ścieżka joggingu itp. Ponieważ czujemy się w tych miejscach bezpiecznie, stajemy się mniej czujni, przestępca wie, jak to wykorzystać.

Przez dwa miesiące dwie grupy pań poznawały podstawowe zasady reagowania w sytuacjach kryzysowych. Wówczas najważniejsza jest pewność i opanowanie, szybkie i zdecydowane reakcje.
Jeżeli kobieta nie okaże się dla napastnika łatwą ofiarą, zrezygnuje on z ataku. Trudnym celem stanie się, jeśli go do siebie nie dopuści, zacznie zdecydowanie się bronić, głośno krzyczeć, zwracać uwagę.
Tego właśnie uczyły się elblążanki, czyli jak uniknąć zagrożenia, jak postępować w sytuacji napadu, ćwiczyły najskuteczniejsze kopnięcia i uderzenia, wyrabiały odruchy obronne, uderzenia we wrażliwe miejsca napastnika.
Zajęcia realizowane przez Polską Izbę Dziedzictwa Kulturowego prowadził Jakub Bronicki – licencjonowany instruktor sambo bojowego i sportowego, technik i taktyk policyjnych, instruktor samoobrony oraz gościnnie Ireneusz Czarnecki- instruktor technik i taktyk policyjnych, doświadczony zawodnik i trener Ving Tsun Kung Fu.

Projekt Polka – dumna i bezpieczna, edycja II realizowany jest w ramach zadania publicznego dofinansowanego przez Ministerstwo Obrony Narodowej.