Święto Wiatru- miłośników wiatru i latawców zapraszamy w niedzielę, 14 października do Łęcza.

Święto Wiatru- miłośników wiatru  i latawców  zapraszamy w niedzielę, 14 października do Łęcza.

Święto Wiatru 14 października.

Łęcze-Wioska Wiatru i Podcieni należy do Partnerstwa Miejscowości Tematycznych Miejsca z Duszą.  Swój temat przewodni zawdzięcza m.in. wiejącym tu silnym wiatrom oraz zabytkowemu wiatrakowi.

Te właśnie elementy mieszkańcy postanowili wykorzystać organizując festiwal Święto Wiatru.

 

Jest to pierwszy taki festiwal, ale chcielibyśmy, by odbywał się co roku, by wszedł na stałe do harmonogramu lokalnych wydarzeń. Jako miejscowość i mieszkańcy mamy ogromny potencjał i chcemy go dobrze wykorzystać.  Święto Wiatru to też  jeden z elementów promocji naszej wsi- mówi Aleksandra Olszewska z Polskiej Izby Dziedzictwa Kulturowego z Łecza- organizacji użyczającej osobowości prawnej grupie inicjatywnej mieszkańców organizującej festiwal.

Zapraszamy wszystkich, małych, dużych, z większymi, czy mniejszymi zdolnościami plastycznymi i modelarskimi. Latawce to wspaniała zabawa.

Będzie je można stworzyć na miejscu, w ramach warsztatów, pod opieką specjalistów z Fundacji Strefa Mocy.  Ponadto każda osoba, rodzina, czy cała klasa może przygotować latawce wcześniej, a podczas Święta Wiatru zaprezentować je na pięknym, nadzalewowym niebie i wziąć udział w konkursie.

Mieszkańcy Łęcza będą też mogli wykonać drewniane wiatraki- symbole Łęcza, którymi można ozdobić płoty, domy, ogródki.

Zwieńczeniem Święta Wiatru będzie profesjonalny pokaz dużych latawców w kształcie zwierząt, ruchomych rotorów i turbin, wielobarwnych motyli, czy, przy sprzyjających warunkach,  kilkunastometrowej ośmiornicy.

Zapraszamy  wszystkich do Łęcza ,  na szkolne boisko 14 października w niedzielę,  od godziny 14- będzie wietrznie, kolorowo, latawcowo.

 

 

Zrealizowano ze środków programu mikrodotacji „Fundusz Inicjatyw Obywatelskich Warmia Mazury Lokalnie III” dofinansowanego przez Narodowy  Instytut Wolności- Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach  FIO.