Rozpoczęły się warsztaty tradycyjnego ciesielstwa w Pracowni Rzemiosł Dawnych

Rozpoczęły się warsztaty tradycyjnego ciesielstwa w Pracowni Rzemiosł Dawnych
MAMY WSPANIAŁE WARSZTATY I BUDUJEMY PRZYSTANEK🏡– wspólnie dla dziedzictwa. Wspólna inicjatywa mieszkańców Żerdna i wolontariuszy oraz uczestników warsztatów ciesielskich💪
➡️Przez ostatni miesiąc duża grupa mieszkańców Żerdna💪: Jakub💚, Paweł, drugi Paweł, Andrzej, Wojtek, Józek, Krzysiek, Mariusz, Michał (mam nadzieję, że nikogo nie pominęłam) przygotowywała miejsce pod nowy przystanek. Usunęli stary blaszany, wybrali ziemię i kamienie, wykopali otwory pod szklanki fundamentowe, zazbroili, zalali kotwy betonem, ułożyli kostkę. Pozwoliły na to częsciowo środki sołeckie, za które też kupiono materiały
💪💪Ogrom wspólnej pracy💪💪.
Serio szacun- nie w każdej wsi tak ludzie chętnie coś razem tworzą.
➡️Od dziś wolontariusze, uczestnicy warsztatów tradycyjnego ciesielstwa, zapoznając się z tradycyjnymi układami konstrukcyjnymi w budownictwie wiejskim, współuczestniczą w tworzeniu w Żerdnie nowego przystanku.
Ta wspaniała drużyna to: Robert, Patryk, Paweł, Beata, Ola, Jacek, Bartosz, Rafał, Kamil, Kuba💪
Warsztaty to zarówno teoria, jak i praktyka i prowadzi je charyzmatyczny Krzysztof Tymbarski ze Stowarzyszenie na Rzecz Ochrony Dziedzictwa „Młyn-Papiernia” więc prócz ogromu wiedzy, praktyki, doświadczeń, wspólnego poznawania tradycji architektonicznych obszaru Pojezierza Drawskiego, tworzymy też Wielkie Dzieło.
💚Wspaniałe jest, że wynikło to z rzeczywistych starań mieszkańców, z zapotrzebowania na piękny, tradycyjny element wsi i na naukę jego tworzenia😍.
Program Wspólnie dla Dziedzictwa to 100% tego, co właśnie dzieje się w Żerdnie.
👫👫👫Mieszkańcy, wolontariusze, uczestnicy, przyjaciele, sąsiedzi wspólnie robią coś dla dziedzictwa kulturowego odtwarzajac elementy dawnej architektury. To ponad 20 osób, dla których to ważne.
😍💚Będziemy na bieżąco spamować zdjęciami💚😍
➡️Za napisanie wniosku o dofinansowanie do Narodowy Instytut Dziedzictwa , prowadzenie projektu, rozliczenie odpowiadamy my:) a dokładniej Aleksandra Olszewska z Pracownia Rzemiosł Dawnych
„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Instytutu Dziedzictwa – Wspólnie dla dziedzictwa”